’t Westerhuys: een aanwinst voor de wijk en een plezier om in te wonen
- 6 appartementen
- 9 parkeerplekken
Van verlaten shoarmazaak naar prachtig pand. In de westerstraat te Dinteloord wordt in 2020 ’t Westerhuys gerealiseerd. Wanneer we als Timek een project ontwikkelen binnen de bebouwde kom, is het van belang dat het aansluit op de lokale marktvraag. In Dinteloord bleek er vraag naar kleine wooneenheden en dus beschikt het ’t Westerhuys over 6 driekamerappartementen.

- Vooronderzoek
- Haalbaarheidstoets
- Programma van eisen
- Ontwerp
- Bestemmingsplanwijziging
- Uitwerking techniek
- Toetsing bouwbesluit
- EPC-berekening
- Milieuprestatieberekening
- Aanvraag omgevingsvergunning
- Investeringsraming
- Bouwkostenraming
- Technische omschrijving
- Prijsvorming
- Contract
- Bouwvoorbereiding
- Werktekening
- Bouwbegeleiding
- Financiële bewaking
- Nazorg
Het Ontwerp
Voor dit project hebben we goed naar de buurt gekeken. Bij het ontwerp van de gevel hebben we ons laten inspireren door de vormen van de historische gebouwen in de straat. Hierdoor sluit het volume van ’t Westerhuys goed aan op de omgeving. Daarnaast is het creëren van parkeergelegenheid een must wanneer je een bedrijfspand vervangt voor woningen. Zeker zo dicht bij het centrum. Daarom bevinden zich achter het pand 9 ruime privé parkeerplekken.
Duurzaam bouwen
Hoewel het exterieur deels geïnspireerd op vroegere tijden, zijn de appartementen helemaal van nu. ’t Westerhuys wordt duurzaam gebouwd en voorzien van een warmtepomp en zonnepanelen op het dak. De appartementen worden dus gasloos opgeleverd. Wonen in een nieuwbouwappartement als dit is zorgeloos en onderhoudsvriendelijk. Het woonoppervlakte varieert tussen 41 m2 en 50 m2 en de appartementen zijn al verkrijgbaar vanaf €175.000,- v.o.n.
